Prihlásenie

Košík

Obklady-Dlažby » Postup pri pokládke

Pri nákupe 15m2 dlažby alebo obkladov z kategorie Dlažba Vám zašleme Lepidlo BFK 03 ZADARMO!!!

Postup pri pokládke

Druhy obkladových prvkov a ich spôsob použitia.

Keramicke obklady a dekoračné prvky

Obklady a dekoračné prvky sa používajú ako dokončovací stavebný materiál stien v interiéroch, v ktorých teplota neklesá pod 0 °C, pretože nie sú mrazuvzdorné.

Parametre keramických obkladov spĺňajú požiadavky normy EN 144111, príloha L “Za sucha lisované obkladové prvky s  nasiakavosťou E < 10%”, skupina B III GL.

Keramické dlažby a dekoračné prkvy

Dlažba a dekoračné prvky v závislosti od toho, či sú mrazuvzdorné alebo nie, sa používajú ako obklad alebo dlažba v interiéroch a exteriéroch. Iba obkladové prvky s mrazuvzdornými vlastnosťami sa hodia do vonkajšieho prostredia.

Parametre keramickej dlažby spĺňajú požiadavky normy EN 14411, príloha J „Za sucha lisované obkladové prvky s nasiakavosťou 3 > E > 6%, skupina B IIa GL.

Gresy a dekoračné prvky porcellanato neglazované

Gresové neglazované obkladové a dekoračné prvky sa používajú ako dokončovací stavebný materiál stien a podláh ako v interiéroch tak i v exteriéroch bytových domov alebo verejných budov.Tieto obkladové prvky sa vyznačujú nízkou nasiakavosťou, vysokou pevnosťou v ohybe, vysokou tvrdosťou a dobrou oderuzvdornosťou. Sú vhodné na použitie v miestnostiach s extrémnou prevádzkou ako: lekárne, predajne, školy, hypermarkety, železničné budovy, úrady a pod., vo vstupných priestoroch budov, ako obklad vnútorných a vonkajších schodov. Na údržbu týchto obkladových prvkov sa odporúča používať vhodné ošetrovacie prípravky, ktoré obmedzia usadzovanie špiny na povrchu.

Parametre gresu porcellanato neglazovaného spĺňajú požiadavky normy EN 14411, príloha G „Za sucha lisované obkladové prvky s nízkou nasiakavosťou E < 0,5%, skupina B Ia UGL.

Gres a listely porcellanato glazované

Gresové glazované obkladové prvky  a listely sa používajú ako dokončovací stavebný material stien a podláh ako v interiéroch tak i exteriéroch bytových domov alebo verejných budov. Tieto obkladové prvky sa vyznačujú nízkou nasiakavosťou, vysokou pevnosťou v ohybe, vysokou tvrdosťou a dobrou oderuvzdornosťou (min. 4. trieda) a odolnosťou voči opotrebovaniu.

Parametre gresových glazovaných obkladových prvkov a listel spĺňajú požiadavky normy EN 14411, príloha G zalacznika G “”Za sucha lisované obkladové prvky s nízkou nasiakavosťou E < 0,5%, skupina B Ia GL.

Obkladové prvky - KLINKER

Obkladové prvky-Klinker sa používajú predovšetkým na fasádach a okolo budov. Odolnosť klinkeru na poveternostné vplyvy a mrazuvzdornosť predurčujú jeho vonkajšie použitie na komunikáciách, schodoch a fasádach.

Parametre obkladových prvkov – Klinker spĺňajú požiadavky normy EN 14411, príloha H “Za sucha lisované obkladové prvky s nízkou nasiakavosťou 0,5% > E > 3%, skupina BIb.

+421 948 998 339
Volejte 8:00 - 17:00 hodin

Paradyz Opoczno Cersanit Rako Marazzi Baldocer

Lacneobklady.eu | Kontaktný formulár | Zaujímavé odkazy | Tvorba internetových obchodů

Obklady-Dlažby  |  E-shop  |  Obchodné podmienky  |  Doprava  |  Kontakt  |  Blog